פודים לקפה

פוד קפהפודים לקפה מהווים דרך נוחה, יעילה ונפוצה לחליטת קפה בלי ההתעסקות עם טחינת קפה או קפה טחון בתפזורת.

מכונות קפה המשתמשות בפודים לחליטת הקפה הן ותיקות מאוד מבחינה טכנולוגית, אך עבור משתמשים ביתיים הם לא כל כך נפוצות משום מה ושם הן נחשבות פחות מוכרות לעומת מכונות קפסולות והמכונות האוטומטיות או המקצועיות יותר. במסעדות ובתי עסק בישראל דווקא יותר נפוץ לראות מכונות פודים.

למי מכונות פודים מתאימות?

הכנת קפה באמצעות פודים היא נוחה, מהירה ויעילה מאוד, לכן מכונות אלו מתאימות למגוון משתמשים, בדגש על אלו שמעדיפים פשטות ונוחות הכנה.

השימוש בפודים לקפה מתאים עבור משתמשים שרוצים להימנע מלכלוך בעת הכנת הקפה, אנשים שרוצים תהליך פשוט של מעין "שגר ושכח", ללא חליטה מורכבת הכוללת טחינת קפה או ניקוי קפה טחון משומש.

מכונות פודים יתאימו למי שרוצה פשוט לקחת את חומר הגלם ובמהירות לקבל כוס קפה איכותית וחמה, בלי לטחון אותו וכדומה.

ממה פוד קפה מורכב וכיצד עובד?

פודים לקפה הם מוצרים פשוטים מאוד ולכן נוחים מאוד לשימוש. מדובר למעשה על קפה טחון בכמות קבועה של 7 גרם, מספיק למנה אחת של אספרסו שניתן לשתות כמות שהיא או כבסיס למשקאות קפה רבים ומגוונים.

הפוד עצמו עשוי נייר פילטר ייעודי משני צדדיו כך שהקפה הטחון נמצא בתוך הפוד, הקפה נשאר בתוך המארז שלו בלי ליצור לכלוך ויחד עם זאת כאשר מזרימים מים רותחים דרך הפוד אז מקבלים מיצוי יעיל ומהיר של הקפה.

לרוב הפודים ארוזים בצורה הרמטית שמציעה טריות טובה של הקפה ושמירה על המאפיינים העשירים שלו.

בניגוד לקפסולות הקפה הפופולאריות, פודים מיוצרים על פי תקן בינלאומי מוכר ואחיד (Easy Serving Espresso), כך שבאופן כללי כל פוד שתקנו יתאים לכל מכונת פודים ואין חובה לרכוש פודים רק של יצרנית אחת או של מותג מכונות מסוים. זהו כמובן יתרון שמאפשר גמישות ברכישת הקפה, מציאת מחירים זולים יותר וכן הלאה.

תהליך חליטת הקפה באמצעות פודים הוא פשוט, מדובר על מכונות פשוטות שכוללות ידית או מגרעת ייעודית להנחת הפוד, לאחר מכן סוגרים את הפוד בלחץ ולוחצים על כפתור ההפעלה או נעזרים במנוף מכאני להפעלת החליטה.

המכונה מזרימה מים רותחים בלחץ דרך הפוד וזה יוצר מיצוי קפה נוזלי ואיכותי שנמזג אחר כבוד לכוס המונחת במקומה המיועד.

לאחר סיום החליטה פשוט פותחים את מקום מושבו של הפוד, מוציאים את הידית או המתקן בו הפוד יושב ופשוט משליכים אותו לפח – כאשר לרוב ניתן בהחלט להשליך פודים לפחי מיחזור של חומר אורגני (קומפוסט, הפרדה במקור) כי כל החומרים בהם מתכלים וטבעיים.

יצרני פודים מובילים כוללים מותגי קפה איכותיים וידועים כגון אילי, לוואצה, מאורו, דנסי, בריסטוט, Douwe Egberts לשוק המוסדי ואחרים.

מכונות פודים

בשוק נדיר יחסית למצוא מכונות פודים למשתמשים ביתיים, לאו דווקא מסיבות של איכות או נוחות שימוש אלא יותר מטעמי טרנדים צרכניים ומאמצים שיווקיים של יצרני המכונות שמעדיפים להתמקד במכונות הקפסולות או במכונות אוטומטיות ומקצועיות העושות שימוש בפולים טריים או קפה טחון בתפזורת.

מותגים מוכרים של מכונות פודים הם בעיקר חברת פרוג (Frog) שמציעה מכונות צבעוניות ומעוצבות וגם חברות SGL או ספינל לצד שחקנים אחרים בתחום.

כמו כן, מכונות מקצועיות רבות שכוללות ידית חליטה שבה שמים קפה קלוי טחון, מאפשרות גם שימוש בפודים לקפה באותו אופן כמו הקפה הטחון.

פודים לקפה מציעים שילוב מוצלח בין איכות הקפה לנוחות ההכנה ופשטות התהליך, ניתן בהחלט לקבל קפה משובח ועשיר באמצעות פודים, מחירי המכונות זולים יחסית והפודים עצמם זולים יותר מקפסולות בטווח הארוך.

Comments Closed

Comments are closed. You will not be able to post a comment in this post.