מכונת קפה Nespresso נספרסו

נספרסו Nespresso הינה חברה שוויצרית המייצרת מכונות קפה אוטומטיות מבוססות קפסולות. נספרסו משתייכת לקבוצת נסטלה (Nestle) העולמית ונוסדה בשנת 1986, כאשר חזון החברה היה ליצור מכונות ביתיות שיאפשרו למשתמשים להכין קפה איכותי ומקצועי כמו בבית קפה בקלות וללא מאמץ.

החברה פועלת בכ-40 מדינות ברחבי העולם. בנוסף למכונות קפה מייצרת נספרסו מבחר של 16 סוגי קפסולות קפה ועוד כמאתיים מוצרים נלווים.

בשנת 2008 פתחה נספרסו העולמית חברת בת רשמית בישראל וזכתה להצלחה מסחררת תוך פרסום מאסיבי בכיכובו של ג'ורג' קלוני.

החברה שולטת בשוק הישראלי עם נתח שוק של יותר מ-50% בתחום המכונות הביתיות. מספר לקוחותיה בארץ הוא כ-90,000 והמחזור השנתי שלה מוערך בכ-100 מליון ₪.

את מוצרי החברה ניתן למצוא ברשתות החשמל, אך הקפסולות שלה נמכרות במספר מצומצם של חנויות באזור המרכז. עם זאת, ניתן להזמין את הקפסולות עם שליח עד הבית בתוספת תשלום, כאשר המחיר לקפסולה הוא בערך 2.3-2.1 ₪.

מכונות הקפה של נספרסו זוכות למוניטין גבוה עם איכות גבוהה, טעם מעולה, שרות לקוחות אדיב וזמין ומחירים יחסית סבירים.

מותגים מובילים

  • Citiz&Milk – סיטיז אנד מילק הינה מכונת אספרסו + מקציף חלב אוטומטי (אירוצ'ינו). המכונה מאפשרת הכנת קפה בלחיצת כפתור, מאפשרת מבחר רב של טעמים ודרגות חוזק, בעלת מיכל מים נשלף, מעמד מתקפל לכוסות ועוד. מכונה זו עשויה חומרים איכותיים, מאסיבית, מעוצבת יפה ונוחה לשימוש.

מחיר: 1,400-1,300 ₪.

יתרונות עיקריים: מפיקה קפה איכותי וטעים, יפה, קומפקטית, מהירה, שקטה, קלה להפעלה ולניקוי, מקציפה חלב מצוין, מאפשרת מבחר טעמים גדול ואינה דורשת מיומנות בהכנת הקפה.

חסרונות עיקריים: הקפסולות יקרות ונמכרות רק באזור המרכז, המכונה מוגבלת לשימוש בקפסולות של נספרסו, החלב לא יוצא מספיק חם למי שאוהב קפה רותח, הכנת החלב מספיקה רק לכוס אחת ואין מגש לחימום כוסות.

  • Lattissima – הלטיסימה הינה מכונה מקצועית אוטומטית המגיעה במספר דגמים כגון: לטיסימה פלוס, F321, F311 ועוד. מכונה זו מכינה קפה מצוין בלחיצת כפתור, בעלת מנגנון ניקוי אוטומטי ומקציף חלב. כמו כן ישנו מיכל מובנה לאגירת החלב.

מחיר: 2,000-1,400 ₪.

יתרונות עיקריים: יפה, קומפקטית, מהירה, מכינה קפה בלחיצת כפתור, פשוטה לשימוש ולתפעול, הקפה איכותי וטעים, יש מבחר רב של סוגי קפה, הקרמה מצוינת והשרות מעולה.

חסרונות עיקריים: החלב לא מספיק חם, כמות החלב קטנה והמים במיכל נגמרים מהר, המכונה והקפסולות יקרות, אין מגש לחימום כוסות, דורשת ניקוי לאחר כל שימוש ואין אפשרות לתכנת כמויות שונות של מים או חלב בקפה.

  • Pixie – פיקסי היא המכונה הנמכרת ביותר של נספרסו. זו מכונה קומפקטית במיוחד בעלת פונקציות מתקדמות כמו כיבוי אוטומטי לאחר תשע דקות, חימום מהיר תוך 25 שניות, התראה בעת שמיכל המים מתרוקן ועוד. ניתן לרכוש את המכונה בתוספת מקציף חלב (אירוצ'ינו). המכונה מייצרת קפה מצוין בלחיצת כפתור וכמו שאר המכונות מכילה מגש כוסות מתקפל.

נפח מיכל: 0.7 ליטר.

מחיר: 1,400-700 ₪.

יתרונות עיקריים: יפה, קומפקטית מאוד, מהירה מאוד בחימום המכונה ובהכנת הקפה, מוציאה קפה מצוין וטעים, יש מגוון טעמים רחב, עשויה חומרים איכותיים, מקציפה היטב, קלה לתפעול וניקוי ומכילה מקום לאחסון עודפי כבל החשמל.

חסרונות עיקריים: הקפסולות יקרות ומוגבלות לאלו שמשווקת נספרסו ומיכל המים קטן.

  • Essenza – מכונת האסנזה האוטומטית הביתית מגיעה במספר דגמים כמו D101, C101 ועוד. המכונה מכינה קפה איכותי בלחיצת כפתור ומאפשרת לתכנת כמות קבועה של מים לכל כוס קפה. כמו בכל שאר המכונות של נספרסו ישנו מיכל פנימי לאחסון קפסולות משומשות.

נפח מיכל: 1 ליטר.

מחיר: 1,000-600 ₪.

יתרונות עיקריים: הקפה טעים ואיכותי, המכונה קומפקטית ויפה, עמידה, אינה מלכלכת, ההכנה מהירה ופשוטה בלחיצת כפתור, מכונה ששווה את ההשקעה.

חסרונות עיקריים: צריך לקנות את מקציף החלב בנפרד, המכונה מתאימה לקפסולות של נספרסו בלבד וניתן להשיגן רק במרכז או על ידי שליח בתוספת תשלום.

ראו גם:

נספרסו נרתמת לסביבה – מיחזור קפסולות