מכונות קפה לשימוש ביתי

ביתיותהיום מקובל מאוד לראות מכונות קפה במטבח הביתי, מה שפעם היה שמור רק לעשירי ישראל היום הוא מכשיר חשמלי סטנדרטי כמעט במטבחי ישראל.

מכונות קפה ביתיות מגיעות במגוון אדיר של מותגים, שיטות הכנה, איכויות ייצור, עיצובים וכמובן מחירים, החל בכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים למכונות ברמה הגבוהה ביותר.

מכונות קפה ביתיות מציעות בבסיס הכנת אספרסו מקפה טרי או מקפסולות (בעיקר) אך גם יכולות מתקדמות יותר של הכנת סוגי קפה רבים, הקצפת חלב וכן הלאה.

סוגי מכונות קפה ביתיות

השוק הביתי נשלט על ידי מכונות קפה הפועלות בעזרת קפסולות קפה מוכנות בטעמים וסגנונות שונים, אך זהו בהחלט לא הסוג היחיד שקיים במטבחים ביתיים וניתן למצוא את כל הסגנונות העיקריים של מכונות קפה.

 

  • פודים: סוג נדיר יחסית באופן כללי ובשוק של מכונות קפה ביתיות בעיקר, פועל כמו קפסולות אלא בעזרת פודים מנייר ובגודל סטנדרטי.

 

  • מכאניות/ידניות: נחשבות לאלו שמפיקות את הקפה האיכותי ביותר. חליטת הקפה מתבצעת באופן חצי אוטומטי, כאשר המשתמש צריך למלא את ידית החליטה והמים הרותחים מוזרמים בלחץ דרך הקפה הטחון. המנגנון זהה לזה של מכונות קפה מקצועיות בבתי קפה ומסעדות – רק בגודל ביתי. מצריכות מעט יותר ניקוי.

 

  • אוטומטיות: מכונות קפה ביתיות המציעות פעולה אוטומטית מלאה או כמעט מלאה, כאשר המלאה כוללת טחינה של הקפה, הקצפה וזיכרונות לסוגי קפה אהובים. מאפשרות הכנת קפה בלחיצת כפתור ושימוש בקפה טחון טרי או פולים שנטחנים במקום. יקרות יותר לרכישה.

מאפייני מכונת הקפה הביתית

אם בעבר מכונות קפה היו אביזר שהיה רק בבתי קפה, מסעדות, ברים ומשרדים גדולים, הטכנולוגיה כיום מאפשרת לצמצם משמעותית את הגודל של המערכות וזו סיבה מרכזית לפופולאריות העצומה של מכונות קפה ביתיות.

המאפיינים העיקריים של מכונות ביתיות אלו הם קומפקטיות, עיצוב מוקפד ומגוון מבחינת סגנונות (קלאסי, מודרני, עתידני, מקצועי ועוד), נוחות שימוש מירבית ופשוטה וגם איכות גבוהה בכוס הקפה המופקת בסופו של דבר מהמכונה.

רכישת מכונת קפה ביתית

בחירה של מכונות קפה ביתיות נקבעת על פי שיקולים שונים שהעיקריים בהם כוללים את התקציב כמובן, המקום על משטח העבודה במטבח, העלות הכללית של כל כוס קפה שמכינים – נתון חשוב שיש לקחת בחשבון מבחינת רכישת מכונת קפסולות או קפה טחון, עיצוב ורמת המקצועיות שהמשתמש רוצה עבור כוס הקפה שלו. עבור רוב שתייני הקפה, מכונות קפה ביתיות הפועלות על קפסולות מספקות אספרסו וקפה מסוגים אחרים באיכות גבוהה ומספקת בהחלט.

לעומת זאת מבחינת "מקצועני" קפה שממש משקיעים בתחום מומלץ דווקא ללכת על מכונות אוטומטיות או מכאניות שמאפשרות שימוש בקפה טרי או טחון ברמות שונות, בסגנונות קפה שונים וכן הלאה.

מכונות קפה ביתיות משדרגות משמעותית את חוויית הקפה הביתית ומאפשרות להכין קפה מדויק ואיכותי, בצורה מהירה וקלה תוך גיוון בסוגי הקפה והטעמים.